SMS ile Kredi Başvurusu

tarafından
127
SMS ile Kredi Başvurusu

SMS ile Kredi 

Bankalar birçok yöntemle kişilere kredi vermektedir. Bu yöntemlerden bir tanesi de sms yöntemidir. Bazı bankalar sms yöntemiyle kredi verirken bazı bankaların böyle bir uygulaması bulunmamaktadır. Kişinin sms ile kredi alması için bazı şartlar vardır. Öncelikle sms ile kredi alması için en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Bu koşulu taşımadığı sürece herhangi bir kredi talebi olamaz. Ayrıca kişinin kredi almak için başvuru yaparken dikkatli olması gerekir. 12 başvurudan fazla başvuru yapan kişilerin yapmış olduğu kredi başvuruları genel olarak değerlendirmeye alınmamaktadır. Ayrıca kişinin iyi bir kredi notuna sahip olması kredi almasında büyük rol oynayacaktır.

Sms ile Kredi Veren Bankalar

Sms ile kredi veren bankalar arasında ING bank bulunmaktadır. Kişiler Kredi-TC NO yazıp 2205’e sms atmaları durumunda olumlu ya da olumsuz bir şekilde geri dönüş alacaklardır. ING Bank sms başvurusunda sınır 20.000 TL olacaktır. Daha yüksek bir kredi isteyen kişi Denizbank’ı tercih edebilir. Denizbank Kredi-TC NO yazıp 3280’e gönderilmesi durumunda başvuru olumlu sonuçlanırsa 65.000 TL gibi bir miktar kredi vermektedir. Miktar olarak düşük kredi isteyen kişiler için TEB gayet uygundur. Kişiler TC numaralarını 4466’ya sms atmaları halinde 15.000 TL’lik bir krediye sahip olabilirler. Yapı Kredi Bankası bu işlemi kademeli olarak gerçekleştirmektedir. Kişi önce TC Kimlik numarası ve gelir durumunu 4411’e sms atmaktadır. Eğer kişinin krediye uygun görülmesi durumunda kişi krediyi almak için bankanın istemiş olduğu belgelerle birlikte bankaya giderek krediyi alacaktır.

Sms ile kredi veren bankalar arasındaki bir diğer banka da Akbank’tır. Akbank’a kişi Kredi-TC No yazıp 4425’e sms atması durumunda kredi için uygunsa ne kadarlık bir kredi çekeceğinin bilgisi telefonuna gelmektedir. Türkiye’de sms ile en çok kredi veren banka QNB’dir. QNB’de kişinin sms ile kredi alma ihtimali bir hayli yüksek olacaktır. Bunun için TC No’su 5030’a atması yeterli olacaktır. Vakıfbank’a da kişi TC No’sunu 5724’e sms atarak başvurabilir. Kişinin bu başvurudan olumlu cevap alabilmesi için en az 6 aylık sigorta kaydı olmalıdır. Vakıfbank sms yoluyla kişilere 10.000 TL gibi bir kredi imkanı sunmaktadır. Bunların yanı sıra Halkbank, Odeabank gibi bankalar da sms ile kredi vermektedir.